Skip to main content
Photo: Yasoushi Chiba

Kontaktuppgifter


Frida Lagerholm, kommunikationsansvarig
Telefon: 010-199 32 15
E-post: frida.lagerholm@lakareutangranser.se

Karin Ekholm, digital redaktör
Telefon: 010-199 32 55
E-post: karin.ekholm@lakareutangranser.se

Tove Tikkanen Jönn, videoproducent
Telefon: 010-199 33 89
Email: tove.tikkanen@stockholm.msf.org

Malin Lager, pressansvarig 
Telefon: 010-199 32 13
E-post: malin.lager@lakareutangranser.se

Catinka Agneskog, pressekreterare
Telefon: 010-199 32 42
E-post: catinka.agneskog@lakareutangranser.se

Sanna Gustafsson, strategisk kommunikatör
Telefon: 010-199 32 64
E-post: sanna.gustafsson@lakareutangranser.se

Åsa Nyquist Brandt, redaktör
Telefon: 010-199 32 75
E-post: asa.nyquistbrandt@lakareutangranser.se

Pieter-Jan van Eggermont, humanitär rådgivare
Telefon: 010-199 32 68
E-post: pieter.vanEggermont@lakareutangranser.se
 

Om du är journalist och vill komma i kontakt med oss, vänligen ring till vår presstelefon på 0708-33 77 40. Utanför kontorstid kopplas ditt samtal vidare till den person på kommunikationsavdelningen som har pressjour. När samtalen kopplas vidare är det tyvärr inte möjligt att skicka sms.