Hoppa till huvudinnehåll

Kontakta oss

Reception

Öppettider, måndag-fredag

Receptionen öppen: 08.45-15.15
Telefontid: 10.00-15.00
Lunchstängt: 12.00-13.00
 

Avvikande öppettider

29 februari - 1 mars: Stängt
28-29 mars: Stängt
1 april: Stängt
1 maj: Stängt
9-10 maj: Stängt

Telefonnummer: 010-199 32 00

Givarservice

Öppettider, måndag-fredag

Telefontid: 10.00-15.00
Lunchstängt: 12.00-13.00
 

Avvikande öppettider

28-29 mars: Stängt
1 april: Stängt
1 maj: Stängt
9-10 maj: Stängt

Givarservice: givarservice@lakareutangranser.se
Företagssupport: foretag@lakareutangranser.se 
Telefonnummer: 010-199 33 00

Kommunikations- och påverkansavdelningen

Om du är journalist och vill komma i kontakt med oss är det enklaste sättet att ringa pressnumret 0708-33 77 40. Utanför kontorstid kopplas ditt samtal vidare till den person på kommunikationsavdelningen som har pressjour. När samtalen kopplas vidare är det tyvärr inte möjligt att skicka sms. Läs mer i vårt pressrum.

Medarbetare på kommunikationsavdelningen

Frågor om hemsidan: webbredaktor@lakareutangranser.se
 

Personalavdelningen

Läs om att jobba med oss. Vi tar enbart emot ansökningar via formuläret på vår rekryteringsplattform.

För frågor om utlandsarbete, mejla recruitment@lakareutangranser.se

 

Samar Perez Lennart, personalchef

010-199 32 00 (växel)
samar.perez.lennart@stockholm.msf.org 
 

Insamlingsavdelningen

Ida Bah, insamlingschef

010-199 32 16
ida.bah@lakareutangranser.se
 

Cecilia Harmsen Wahlberg, analysansvarig 

cecilia.harmsen-wahlberg@lakareutangranser.se
 

Claudia Zeitoun, givarserviceansvarig

072-071 69 80
claudia.zeitoun@lakareutangranser.se
 

Tove Olin, marknadsansvarig

010-199 32 21
tove.olin@lakareutangranser.se
 

Supportavdelningen

Marlène Guillot, ekonomi- och kontorschef

010-199 32 04
marlene.guillot@lakareutangranser.se

 

Föreningen Läkare Utan Gränser

Hind Shawish, föreningsansvarig

hind.shawish@lakareutangranser.se
 

Vår adress

Postadress
Läkare Utan Gränser
Box 47021
100 74 Stockholm

Besöksadress
Fredsborgsgatan 24 (3 tr)

Du kan åka tunnelbana till Liljeholmen och sedan promenera ca 10 min till Fredsborgsgatan 24, eller ta Tvärbanan till hållplats Årstadal.